Mimari Tel Örgü Mesh Tasarımları

Remak

Remak, mimari tel örgü üreticisi olan Alman Haver & Boecker firmasının yetkili temsilcisidir.

Remak; Haver & Boecker ürünlerinin tanıtımı, proje danışmanlığı, satışı, taşıyıcı konstrüksiyonun tasarımı ile birlikte yerine uygulaması işlerini yürütüyor. Haver & Boecker ürün çeşitliliği, iç ve dış alan tasarımları konusunda mimarlara zengin seçenek imkanı sunuyor. 125 yıldan bu yana yenilikçilik ilkesi ile dünya çapında öncü oldu.

Remak, tel örgü meshlerin dış mekanda kullanım amacının güneşten korunma, binanın aydınlatılması, binanın renklendirilmesi, güvenlik, aşağı düşme engeli, rönovasyon, modernizasyon ve cephede medya sunum IMAGIC WEAVE® kullanımı olarak tanımlıyor. İç mekanda kullanım fonksiyonları seperasyon ve bitiş kaplamaları, iç mekanda sesi emme özelliği ile akustik dengenin sağlanması olarak tanımlıyor.

Uygulama Alanları

Cephe: Tel örgü cephe kaplaması, binanın yarı geçirgen zarif bir tene sahip olmasını sağlıyor. Gölgelendirme, ışıklandırma, renklendirme ve modernleştirme sağlıyor. IMAGIC WEAVE® video sunum cepheleri elektronik Led ışıklandırma sistemi ile binalara modern bir cazibe kazandırıyor.

Tavan: Tel örgü tavan kaplamaları estetik bir görüntü sağlıyor; havalandırma sistemleri, iklimlendirme sistemleri ve yangın su püskürtme sistemleri ile uyumlu; mekanın akustik değerlerini yükseltiyor.

Duvar: İç mekan düşey kaplamalarda ve seperasyonlarda mekanın görsel kalitesini özelleştiriyor, çok yönlü tasarım olanağı sağlıyor. Işık geçirgenliği ve stabil formuyla iç mekan dekorasyonunu zenginleştiriyor.

Korkuluklar: Her formun uygulanabildiği ve çok çeşitli tel örgü mesh modellerinin sunulduğu merdiven, parapet ve balkon korkulukları mimari tasarımı güçlendiriyor.